Simonyi Summer Social Entrepreneurship Program

Balogh Virgínia h, 2017/07/10 - 14:44

Elkezdődött a Simonyi Summer Social Entrepreneurship Program Karunkon. Ez egy egy hónapos Nyári Egyetemi program angol nyelven, ahol idén kifejezetten social entrepreneurship projekteken dolgoznak a hallgatók, akik több országból is érkeztek hozzánk: Amerikából (az Ohio-i Egyetemről) (15 hallgató), Törökországból (2 hallgató), Azerbajdzsánból (1 hallgató), Németországból (1 hallgató), Kínából (5hallgató) és hazánkból (4 hallgató) is. Itt látható az első hét összefoglalója pár képben.

Programok az 1. héten:
Június 30-án érkeztek meg a hallgatók Pécsre, és pont ezen a napon kezdődött el a Zsolnay Fényfesztivál, ezen a legtöbb hallgató részt is vett, ugyanis nagyon hangulatos programok voltak terítéken. Július 1-jén egy városi bemutató túrán vehettek részt, ahol megismerhették Pécs főbb pontjait, látványosságait. Július 2-án történt meg a csapatok összeállítása délelőtt a regisztációs sávban, valamint ugyanezen a napon, délután a tettyei romoknál volt a program nyitó bankettje. Hétfőn kezdetét vette a munka, délelőtt minden csapatot kiküldtünk a városba egy 50 elemű problémalista összeállítására,és ebből egy kiválasztott leendő projektet prezentáltak délután a csapatok,amik közül 4 került kiválasztásra, és ezen tovább dolgozhatnak a csapatok. Összesen 8 hallgatói csapat került összeállításra. 12 külsős projektünk van (vállalkozóktól, cégektől, nonprofit szervezetektől) valamint pluszba ezekhez jött a 4 kiválasztott city projekt, így összesen 16 projekt fut párhuzamosan. Egész héten a csapatokhoz tartozó projektgazdákkal történtek meg az első találkozások ("kick off client meetings"), itt megismerkedtek a projektekkel és a felmerült problémákkal. Pénteken már a héten elkészült anyagokból (scope documents) voltak prezentációk a délelőtti órákban, délután 1 órakor pedig Szajkra utazott a csapat a Hárs Biopincészetbe egy csapatépítő délutáni kikapcsolódásra.

Kezdődjön a 2.hét!